Слoвo дрeнaж зaпoзичeнe з фрaнцузькoї мoви і буквaльнo oзнaчaє відвeдeння ґрунтoвиx вoд aбo вoди з пoвeрxні зeмлі. Нaйчaстішe він зaстoсoвується к пoкрaщeння aгрoтexніки і в якoсті дoдaткoвoгo зaxисту около будівництві будівeль і спoруд. Як зрoзуміти, щo нa вaшій ділянці дрeнaж нeoбxідний? З відпoвіддю нa цe питaння і спрoбуємo рoзібрaтися у дaній стaтті.
На чoгo пoтрібнa дрeнaжнa систeмa?
Дрeнaжнa систeмa зaxищaє підвaл, фундaмeнт, цoкoль від згубнoгo впливу вoлoги. Відмoвa від її пристрoю цілкoм мoжe oбeрнутися сeрйoзними прoблeмaми, пoв\’язaними з руйнувaнням фундaмeнту, пoшкoджeнням цoкoля і нaвіть фaсaду. Якщо волога маловыгодный встигає піти від плями забудови, взимку вона перетвориться в лід і збільшиться в об\’ємі. Заземление почне тиснути на стінки фундаменту. Навесні лід розтане, дно повернеться до колишніх розмірів. Такий тиск получи фундамент призводить до його переміщень і, як наслідок, накануне руйнування.
Тріщини на цоколі дуже стократно провокують пошкодження на фасаді, обслуживание якого не тільки позначиться в сімейному бюджеті, а й потребує серйозних трудових затрат.
Відсутність дренажу згубна с целью приміщень з підвалами і цокольним поверхами. Вона призводить после перезволоження грунту, проникнення вологи всередину, а це вже серйозний ризик появи цвілі і грибків.
В якому випадку помимо дренажу не обійтись?
Зрозуміти, потрібен чи ні дренирование на конкретній ділянці, допоможе мелкий аналіз. Необхідно оцінити тип ґрунту в районі забудови, рівень грунтових вод, кількість поверхів у будинку, наявність підвалу, висоту цоколю, якість грунтової основи. В здимних грунтах, включаючи супісок, глину, почва, при будівництві будинку з підвалом сверху вологій ділянці незалежно від матеріалу стін найкращим варіантом є влаштування утепленого стрічкового фундаменту з дренажною системою.
Утеплення фундаменту у поєднанні з теплою відмосткою слугує хорошою профілактикою впливу сил морозного здимання. Одночасно з цим теплоізоляція конструкцій, що стикаються з грунтом, скорочує загальні тепловтрати і, скопом з утепленням фасаду, даху є ефективним енергозберігаючим заходом.
Разумеется, що в умовах контакту з агресивним середовищем під землею, утеплювач повинен володіти набором певних фізико-механічних характеристик. В (видах утеплення фундаменту і відмостки виправдане застосування гладких плит екструзійного пінополістиролу (XPS) марки SWEETONDALE CARBON ECO. Завдяки закритопористій структурі і однорідному гладкому шару поверхні, матеріал выгодно повністю стійкий до впливу вологи, безграмотный вбирає її, а значить не руйнується з когда.
Крім того, XPS SWEETONDALE CARBON ECO стійкий поперед хімічних сполук і проростання коріння, чудово утримує сердечность, не привертає увагу комах і неважный (=маловажный) є для них привабливим середовищем. Це саме праздник випадок, коли довговічність утеплювача, а вона становить неважный (=маловажный) менше 50 років, безпосередньо впливає получай довговічність фундаменту, а значить, і всього будинку в цілому.
Тепер розглянемо покрокову інструкцію утеплення стрічкового фундаменту
У приватному житловому будівництві стрічковий альфа и омега глибокого закладення з підвалом або цокольним поверхом — поширений варіант бетонної основи. Від вологи таку основу потрібно захистити по (по грибы) допомогою гідроізоляції і дренажу, а від промерзання — на шару теплоізоляції з XPS. Будівництво стрічкового фундаменту починається з грунтових робіт. Спочатку потрібно прибрати родючий черняк, вирити котлован і засипати його дне спочатку щебенем, а потім піском.
Засипання необхідно робити пошарово, рядом цьому кожен шар поливати вплавь і трамбувати за допомогою віброплити.
Після цього укладається бетонна підготовка.
Числом такій основі дуже зручно монтувати гідроізоляційний билья: спочатку вона обробляється праймером, а из-за 12 годин, після повного висихання, можна монтувати бітумно-полімерну мембрану.
Зазвичай гідроізоляція, що наплавляється, укладається у двойка шари. Важливо стежити за тим, щоб укладання полотен велося зі зміщенням, а напуски становили без- менше 100 мм. Полотна другого шару в обов\’язковому порядку розташовуються зі зміщенням щодо нижньої мембрани.
Потім можна переходити до самого монтажу стрічкової частини. Для цього потрібно з зовнішнього боку встановити опалубку і зв\’язати арматурний остов. Перетин арматури визначається індивідуальним розрахунком і залежить від багатьох параметрів. Після того як арматурний нервюра повністю готовий, можна встановити опалубку з внутрішнього боку і перекинуться до укладання бетонної суміші.
Если стрічкова частина фундаменту набрала необхідну міцність, можна передаться до гідроізоляції та утеплення. Поверхню фундаменту слід вирівняти, прибрати виступи, кути, зробити перехідні галтелі з ЦПС.
Рулонну гідроізоляцію можна монтувати тільки получи и распишись рівну основу. Перед укладанням матеріалу стіни фундаменту объединение аналогії з бетонною підготовкою слід обробити праймером, дочекатися його повного висихання і сообщиться до наплавлення гідроізоляції. Монтаж ведеться знизу вгору. У цьому випадку також важливо дотримуватися зміщення швів і стежити следовать тим, щоб напуски полотнищ становили никак не менше 100 мм. За умови, якщо будівництво ведеться нате ділянці з високим рівнем грунтових вод, наплавлення гідроізоляції бажано виконувати у сам-друг шари.
Коли фундамент захищений від вологи, настає черга монтажу утеплювача. Дуже важливо зберегти герметичність гідроізоляційного шару, а тому плиту XPS фіксують спеціальними кріпленнями, які невыгодный пошкоджують гідроізоляційний шар. Таке кріплення з одного боку має плоску основу з клейким на шару, а з іншого — шип з зубцями. Кріплення з розрахунку 4-5 мрамор на плиту XPS приклеюються на основу, а потім бери них насаджується утеплювач.
Потім теплоізоляційний мир фіксується зворотним засипанням. У процесі монтажу утеплювача також необхідно стежити вслед зміщенням швів по горизонталі і вертикалі.
Нате завершення по периметру фундаменту закладається дренажна пипка, потім поверх неї виконується відсипання піском, а після цього укладається профільована маятник, яка також виконує дренуючу функцію.
Поєднання утепленого стрічкового фундаменту і дренажної системи — гарантія надійності, а головне, довговічності не поминай лихом-якого котеджу. А якщо в будинку планується облаштування цоколю альбо підвалу, то дренаж разом з утепленим фундаментом і відмосткою – саме тетька, що необхідно. Важливо пам\’ятати, що ремонтувати база, лікувати підвал від протікання — це на вес золота, затратно і практично неможливо. Тому найкращі ліки від проблем бери ділянці з високим рівнем грунтових вод — якісна профілактика.