Стильні прикраси у вухах чи прокол носа додають родзинки вишуканому образу. Популярне прикрашання свого тіла відоме з давнини, коли таким чином підкреслювали мужність, соціальний статус, виявляли повагу до богів.
Профільні салони сучасності
Сьогодні клієнтами студій пірсингу стають як молоді люди, так і гості поважного віку. Неповнолітнім процедура проводиться з дозволу батьків (опікунів). Відвідувачі, що працюють у державних установах чи компаніях із суворим дрес-кодом, обирають смайл пірсинг. Так прикрасу можуть побачити лише обрані друзі чи знайомі. Прокол вуздечки губи не викликає сильних больових відчуттів та досить швидко загоюється.
Дівчата, що відвідують салони пірсингу, частіше за все бажають проколоти вуха Київ, ніс, брову чи пупок. Кожна з таких маніпуляцій має проводитися професійним майстром у відповідних умовах. Обов’язкова вимога – наявність одноразових голок та дотримання стерильності.
Підготовка до пірсингу
У деяких дівчат досить низький больовий поріг, або вони дуже нервують перед процедурою. У першому випадку майстер може використати засоби місцевої анестезії, якщо у клієнта немає алергії на лідокаїн. При стресі можна заздалегідь прийняти заспокійливе. Важливо пам’ятати, що під час критичних днів та вагітності проколи заборонені. Найкращий період – другий та третій тиждень циклу, коли больові відчуття знижені. Перед візитом до салону майстри радять добре виспатись та поїсти. За добу варто відмовитися від алкоголю.
Найпопулярніші варіанти проколів у дівчат
Жінки, що звертаються до салонів пірсингу, обирають різні місця проколів. Але найчастіше це мочка або вушний хрящ, ніс, брова. Такі ранки досить швидко загоюються, не потребують складного догляду. Серед прикрас популярними є кільця, підкови, кульки тощо. Якщо є сумніви, то можна прийти просто на консультацію, подивитися на роботу майстра, визначитися із прикрасою.
Найшвидше відбувається загоєння губ та язика. Досить швидко відновлюються слизові оболонки – в середньому до двох тижнів.
Догляд за пірсингом
Щоб запобігти подразненню, зараженню та іншим неприємностям, варто дотримуватися порад майстра щодо догляду за проколом.
- Зменшити тертя, зайвий раз не чіпати уражену ділянку.
- Обробляти засобами для дезінфекції.
- Якщо прокол був у роті, то споліскувати ротову порожнину після кожного перекусу.
- При болях вживати ліки, відмовитися на деякий час від сильних фізичних навантажень.