Отож розпочнімо з того, що розкриємо, що ж таке зелений тариф. Зелений тариф — це особлива тарифна сітка, згідно з якою комерційні організації та приватні особи мають право продавати електроенергію, яка генерується за допомогою сонячної енергії, вітру, воді, біологічного палива, тощо, державній компанії. Звісно всіх цікавить скільки ж можливо заробити на продажі електроенергії по зеленому тарифу в Україні?
Більше корисної інформації про сонячні електростанції під зелений тириф читайте на сайті https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachni-elektrostantsij-pid
Нижче приведені тарифні ставки на електроенергію вироблену сонячними та вітровими станціями.
Для електроенергії, яка виробляється за допомогою сонячного світла:
сонячні електростанції, які запустили у 2016 році – 555,10 коп./кВт*год (без ПДВ);
сонячні електростанції, які запустили у 2017 — 2019 роках – 528,37 коп./кВт*год (без ПДВ);
сонячні електростанції, які запустили у 2020 — 2024 роках – 474,90 коп./кВт*год (без ПДВ);
Для електроенергії, що виробляється за допомогою вітру:
вітряні електростанції, які запустили у 2015 — 2019 роках – 339,67 коп./кВт*год (без ПДВ);
вітряні електростанції, які запустили у 2020 — 2024 роках – 305,07 коп./кВт*год (без ПДВ);
вітряні електростанції, які запустили у 2025 — 2029 роках – 272,05 коп./ кВт*год (без ПДВ);
Мимоволі в очі впадає той факт, що вартість поступово знижується залежно від року запуску станції в експлуатацію, це пов’язано з тим, що ціна на альтернативні джерела видобутку електроенергії поступово знижується, а тарифи на звичайну електроенергію мають тенденцію зростати. Виходячи з цього можна припустити, що за деякий час ці показники зрівняються і необхідність «зеленого тарифу» взагалі зникне. Отож, приблизно років через п’ятнадцять на цьому заробити можна буде дуже мало, або і взагалі не можливо буде.
А тепер, розберімось як же це все працює на прикладі приватного будинку?
У разі встановлення у своєму будинку сонячної або вітрової електростанції вона буде підключена до загальної та домашньої мережі через спеціальний прилад, який буде вести облік використання та вироблення електроенергії за місяць. Якщо електростанція виробила більше електроенергії ніж Ви витратили, то різницю Вам виплатять (по «зеленому тарифу») і навпаки, якщо використано більше ніж вироблено, то різницю виплатити маєте Ви (за місцевим тарифом). А зараз на конкретних цифрах, вироблено 600 кВт*год, а використано всього 400, то за 200 кВт*год, які не використано Вам заплатять по зеленому тарифу, і навпаки, якщо вироблено 600 кВт*год, а використано 800, то за 200 кВт*год доведеться заплатити все Вам за місцевим тарифом.
Як же під’єднати це все, щоб почати заробляти? Багато хто думає, що вся ця процедура для фізичних осіб займе дуже багато часу і покидає цей задум навіть не розпочавши, але це не так, підключення для фізичних осіб відбувається по дуже простій схемі, по пунктах:
1. Монтаж вашої електростанції
2. Подання заявки та схеми підключення до РЕМ
3. На основі заявки РЕМ проведе організаційно-технічні заходи, а саме встановлення лічильника з модемом
4. І завершальний пункт, укладення договору з представником Обленерго про купівлю та продаж
Як Ви можете помітити нічого складного у цьому процесі немає і як правило уся ця процедура займає 1 — 1,5 місяці, доволі невеликий строк при тому, що Ви на цьому зароблятимете. Ми дуже сподіваємося, що пролили світло на усі питання, які Вас хвилювали стосовно заробітку на продажі електроенергії по зеленому тарифу в Україні та читайте інші наші статті, бажаємо успіху.