Візит до стоматологічної клініки зі скаргами на незвичні симптоми (біль при відкриванні рота, хрускіт під час жування тощо) може потребувати додаткових обстежень. Такі проблеми допомагає розв’язати гнатолог, який приймає у клініці Prioritet.
Що лікує вузький спеціаліст
Гнатологія займається проблемами скроневого нижньощелепного суглоба. На прийомі гнатолог ортопед досліджує симптоми, що пов’язані з хрускотом у щелепі, стисканням зубів (неусвідомленим), дискомфортом у м’язах при позіханні чи жуванні. Все це може бути ознаками артриту чи артрозу, який необхідно лікувати.
Неправильним прикусом та корекцією зубного ряду, пов’язаною з цією патологією, займається ортодонт гнатолог. Він призначає відповідні аналізи та обстеження, рекомендує лікування. У складних випадках можливе оперативне втручання.
Обстеження при патології скроневого нижньощелепного суглоба
Щоб поставити правильний діагноз та скласти дієвий план терапії, необхідно пройти обстеження. Для цього гнатолог може призначити:
- МРТ чи комп’ютерну томографію суглоба;
- створення та аналіз гіпсових моделей зубного ряду;
- фотографування прикусу до та після лікування;
- електроміографію жувальних м’язів.
Ці та інші обстеження допомагають відстежувати динаміку під час лікування, визначити найбільш проблемні ділянки, які потребують корекції.
Складні випадки протезування
Якщо під час складання плану складного протезування у пацієнта виявлені деформації зубного ряду, неправильний прикус, біль під час жування, хрускіт щелепи, неповне відкривання рота, то необхідна консультація гнатолога. Перед протезуванням потрібно пролікувати скроневий суглоб чи запалення м’язів, виявити проблемні зуби (викривлені, розташовані під кутом до ясен тощо). Це дозволить максимально коректно розрахувати навантаження на протези на сусідні зуби.
Запалення СНЩС: що буде, якщо не лікувати
Ігнорування проблеми може призвести до негативних наслідків. У пацієнта може обмежуватись відкривання рота, з’являються проблеми при вимові деяких звуків. Жування та позіхання супроводжуються неприємним хрустом, який починає турбувати навіть під час мімічних рухів. Больовий синдром, спровокований защемленням нервових закінчень щелепи, значно погіршує якість життя. У деяких випадках страждає вухо: може бути відчуття постійної закладеності, шуму. Додаткова проблема – швидке стирання зубів, що провокує карієс.