У всего лучшего-якій будівлі цoкoль зaймaє пoрівнянo нeвeлику плoщу, тoму чaстo йoгo утeплeнню нe приділяють нaлeжнoї увaги. Тим чaсoм рoль цoкoлю — oднa з ключoвиx у кoнструкції зaміськoгo будинку. Цe нe тільки прикoрдoнний і спoлучний eлeмeнт між фундaмeнтoм і стінaми, a й зoвнішня стінa підвaльниx приміщeнь.
Утeплeний цoкoль «відпoвідaє» зa тeплoізoляцію внутрішніx підвaльниx приміщeнь, знижує ризик впливу мoрoзнoгo здимaння, пeрeшкoджaє витoку тeплa, є гaрaнтією дoвгoвічнoсті фундaмeнту і прoдoвжує тeрміни служби всієї будівлі.
Кoму пoтрібнo утeплювaти цoкoль?
Влaсники прoмeрзaючиx підвaлів, як прaвилo, розуміють, що теплоізоляція цоколю стане вирішенням їхніх проблем. Однак, относительно це потрібно задуматись і тим, хто постійно і безуспішно бореться з холодом получай першому поверсі. Холодні підлоги першого поверху, які нібито необхідно закривати килимами від стіни задолго. Ant. с стіни, можуть стати досить комфортними після утеплення цоколю. А баллер якщо ви будете утеплювати тільки міжповерхові перекриття, а подножие залишите холодним, гарного результату досягти никак не вийде. Крім того, неутеплений постамент є великим мостом холоду — тобто тим каналом, в области якому в зовнішнє середовище витікає з дому сердечность (і ваші гроші, витрачені на опалення). Тому навіть якщо ви вже постелили килими, провели теплоізоляцію підлоги і зберігаєте в підвалі тільки теточка, чому не страшний холод — утеплення цоколю если корисне і вам.
Коли утеплювати постамент?
Дуже бажано передбачити утеплення цоколю получи етапі будівництва, поєднавши його з теплоізоляцією фундаменту і організацією відмостки. Однак і утеплення цоколю вже готової будівлі — цілком реальне завдання. Фахівці радять утеплювати подножие після того, як буде виконане утеплення та оздоблення фасаду. У такому випадку ви зможете закрити всю зовнішню поверхню будівлі суцільним рівним даром ізоляції, що оптимально для збереження комфорту у приміщенні. Однак, многократно господарі хочуть тільки «спробувати» утеплення, і починають якраз з цоколю як відносно невеликої конструктивної частини будівлі. Це варіант теж має ей-же-ей на існування, але в такому випадку обов\’язково зверніть увагу возьми захист верхньої кромки цоколю: її необхідно если так само закрити теплоізоляційним матеріалом, щоб забезпечити збереження тепла.
Висота, глибина і товщина утеплення
Постамент — це виступаюча над землею частина фундаменту, і по видимости, що утеплювати його потрібно задолго. Ant. с верхньої кромки. З заглибленням утеплювача є варіанти. Якщо базис утеплений, монтаж теплоізоляційного шару возьми цоколі потрібно починати від нуля, -де закінчується теплоізоляція фундаменту. Якщо ядро будинку не утеплений, радимо подумати насчет утеплення відразу всієї підземної частини будівлі, тим більше, що технологія це дозволяє. Якщо ж первооснова холодний, але ізолювати його ви безграмотный хочете, утеплення зазвичай проводять получай глибину, яка дозволяє горизонтально укласти Вотан шар плит XPS.
Скажімо, при висоті цоколю 250 мм і ширині плити утеплювача 580 мм навколо цоколю викопують траншею глибиною 330 мм. Цією глибини також вистачає угоду кому) влаштування утепленої відмостки, яку ми обговоримо в іншій статті. Товщина утеплення непосредственно залежить від матеріалу, який ви обрали. Сучасний теплоізоляційний матеріал екструзійний пінополістирол (XPS), що виготовляється у вигляді плит зі зручними L-подібними кромками, укладається за исключением. Ant. с додаткової обрешітки, і шару завтовшки 100 мм достатньо с целью утеплення цоколю практично в будь-якому регіоні.
Расстановк дій
Для того, щоб утеплити стереобат, спочатку необхідно відкопати весь длина будинку на розраховану глибину. Широта траншеї може не перевищувати 600 мм — цього цілком достатньо во (избежание роботи. Після відкопування траншеї проводять підготовку поверхні цоколю.
Во (избежание укладання теплоізоляційного шару поверхня цоколю повинна бути сухою, чистою і рівною — тільки в цьому випадку її можна если ефективно утеплити. Будь-які металеві частини необхідно зачистити від іржі, закрити всі тріщини і нерівності глибиною більше 5 мм, а якщо стіни дуже нерівні, оформить додаткове оштукатурювання. Це буде гарантією відмінної теплоізоляції вашого цоколю. Це особливо важливо, якщо ви вирішили обрати ради теплоізоляції цоколю плити XPS, які мають низький коефіцієнт теплопровідності, високу міцність возьми стиск і дуже довговічні. Такі плити мають рівний профіль і повинні якомога щільніше прилягати давно стіни, що утеплюється.
Для утеплення цоколю найкращим чином підходять плити XPS c фрезерованою поверхнею. Але якщо у вашому розпорядженні є тільки плити XPS з глянцевою поверхнею, їх необхідно обробити ножівкою либо щіткою з металевим ворсом, щоб видалити поверхневу плівку.
Після підготовки поверхні, плити XPS укладають від кута, поєднуючи L-подібні кромки. В якості клею застосовують полімерцементні суміші или спеціальну клей-піну для XPS.
Після приклеювання теплоізоляційного шару з XPS настає черга дюбелювання з подальшою обробкою штукатурними сумішами (влаштування базового армуючого шару). Після того, як базовий черняк полімеризується, проводиться обробка утепленого цоколю плиткою, штукатуркою аль оздоблювальним каменем. Теплоізоляція XPS SWEETONDALE распрекрасно взаємодіє з усіма цими варіантами обробки, оскільки никак не деформується і не осідає у процесі експлуатації — а делать погоду, ваша обробка не постраждає выше «поплив» основи.
Етапи утеплення цоколю докладно представлені у відео-інструкції
Що далі?
Закінчивши роботи з утеплення та декорування цоколю, найкраще облаштувати утеплену відмостку, яка позволить посилити позитивний ефект виконаної роботи. Як безошибочно утеплити відмостку, змістити кордон промерзання грунту і створити додатковий захист будівлі розглянемо у наступній статті.
Читайте також: в якому випадку безо дренажу не обійтись і як зробити утеплення стрічкового фундаменту